Košile

množství vyhledaného zboží: 139

Kde se košile vzaly?

Přestože je košile historicky jedním z „nejzasloužilejších“ zástupců světa pánské módy, protože ty první oblékali pánové již v 15. století, v mnohém šatníku byla z pomyslných stupňů vítězů poněkud zatlačena do pozadí jinými kousky. A to je rozhodně škoda.

A jak je nosit nejen na slavnostní příležitosti?

Ani vy jste se zatím nenaučili si vybrat tu správnou, takže na sebe košili oblékáte pouze sporadicky? Máte ji totiž v paměti jako oblečení nepadnoucí, nepohodlné, které škrtí a omezuje ve volném pohybu? V případě košile mimořádně záleží na jejím střihu. Podstatný je samozřejmě estetický dojem, který lichotí právě vaší postavě, ať je sportovní nebo štíhlá. Nicméně pečlivě vybraná košile nejen sluší, ale zaručeně sedí tak, jak má, nikde nepne, ani není přehnaně volná, takže nepůsobí, že předtím bydlela ještě v šatníku někoho jiného. Že oblečení má visačky a píší se na nich důležité informace, to už nejspíš velmi dobře víte od té doby, kdy se vám tak trochu prací proces pokazil a to, co následně pračka vydala ze svých útrob, spíš připomínalo úbor pro panenku. Materiál by vás ovšem měl zajímat už předtím, než košili koupíte. Proč? U košile vyrobené ze stoprocentní bavlny máte záruku, že vám v ní vždy bude příjemně, tento materiál dokáže kvalitně odvádět pot a na těle je sám o sobě velmi příjemný.

Rozhodně ovšem tato součást pánského oblékání nezůstává vyhrazena pouze slavnostním příležitostem. Casual košili s krátkým rukávem unosíte rovněž ve volném čase, to se navíc nemusíte v žádném případě omezovat při výběru barev a vzorů. Jestliže si nepotrpíte na extravaganci a pestře květované košile máte spojeny spíše s majiteli pouťových atrakcí v letech devadesátých, proužek i kostka se řadí mezi ty, které v čase nikdy nezestárnou.

Mimo to s košilí uděláte dojem v zaměstnání i tam, kde vám to zrovna nutně nepředepisuje firemní oblékací kultura. Zkuste tedy tradiční tričko alespoň čas od času vyměnit za o něco sofistikovanější variantu.

pixel