Dlouhý rukav

množství vyhledaného zboží: 98

Kde se košile vzala?

Košile v dnešní podobě je záležitostí překvapivě moderní. Charakteristické zapínání na knoflíky pochází teprve z 19. století. Kdybyste se narodili o pár set let dříve a vyrazili do společnosti v košili, pravděpodobně byste budili značnou pozornost. Ta by se vám ovšem příliš nelíbila a možná by si na vás posvítili i strážci mravnosti. Dle tehdejšího vkusu byste totiž dorazili prakticky ve spodním prádle.

Jak si vybrat tu správnou?

To už ovšem naštěstí dávno neplatí. Přestože móda i vkus rozhodně stále jsou veličiny poměrně vrtkavé a podobu košil mění. Ať už má jakoukoli tvář, v současnosti patří košile s dlouhým rukávem do šatníku každého muže, který ji hrdě vynáší na ty nejvýznamnější společenské události. Mimochodem, podle statistik ti nejúspěšnější stráví zhruba polovinu svého času právě v košili. Ovšem nezapomeňte stále na fakt, že vaše košile musí sedět doslova jako druhá kůže, chcete-li vzbudit žádoucí pozitivní dojem. Klasický střih dnes již není zdaleka jedinou eventualitou. Klidně sáhněte i po tom zeštíhleném, který poznáte podle označení slim fit. Přirozeně také nezapomínejte na to, že opravdoví gentlemani si též tykají se žehličkou.

Důležité je rovněž i to, čím vaše košile byla předtím, než se stala košilí. Jak to myslíme? Optimální je samozřejmě čistá bavlna, která svému nositeli zajistí při nošení adekvátní komfort. Rozhodně navíc v tomto případě platí, že detaily tvoří celek. Tím nejdůležitějším je na košili límeček. Jeho tvar vybírejte podle typu obličeje.

Jak ji nosit?

Máte-li pánské košile spojené především s bílou, rozhodně nejde o jedinou barvu, kterou lze skvěle kombinovat a využít pro mnoho příležitostí. Stejně dobře vám poslouží také světle modrá. Platí pak jednoduché pravidlo, že na světlý základ přijde tmavší kravata.

A malý tip závěrem: Vždy bez kapsičky. Košili, kterou si bez obav smíte vzít na slavnostní příležitost nebo důležitou formální schůzku, poznáte jednoduše tak, že nemá kapsu.

pixel