Krátký rukav 

množství vyhledaného zboží: 44

Kde se košile s krátkým rukávem nosí a kde ne?

Pamatujete si na svoje první společenské kroky, leckdy notně neobratné? Možná i vy sami jste se onoho přešlapu, za který by vás Jiří Guth-Jarkovský rozhodně nepochválil, v těch raných dobách dopustili. Pány neomlouvá sebevětší horko, právě propuknuvší atomová válka, ani žádná podobná událost. Etiketa hovoří řečí zřetelnou; do obleku zkrátka košile s krátkým rukávem nepatří.

Tohle oblečení náleží výlučně mimo okruh všech „lepších“ příležitostí. Na běžné každodenní nošení si tedy můžete tuhle košili dopřát dosyta. Povoleny jsou v takovém případě samozřejmě i libovolné módní extravagance, záleží pouze na vaší odvaze a chuti k experimentům. Nebojíte-li se ulice rozzářit výraznými barvami, dostáváte symbolicky zelenou. Červená v módě ovšem zaručeně neříká STOP. Pokud vás barvy nelákají, v žádné skříni se neztratí ani neutrální odstíny: černá, bílá, šedá nebo třeba tmavě modrá.

A jak ji nosit?

Při výběru se můžete řídit výlučně tím, co se vám líbí a zbytek nechat na nás. Připravili jsme pro vás totiž vždy výběr od kvalitních a prověřených značek, abyste měli jistotu perfektního zpracování každé košile, jak ohledně materiálu, tak i co se týče ušití. To, že vám bude sloužit na všední dny totiž rozhodně neznamená, že byste měli méně dbát na její kvalitu.

Skvěle budou všechny kousky fungovat nejen s džínami. Není-li denim váš šálek čaje, dobře bude vypadat prakticky jakákoli kombinace košile s krátkým rukávem a volnočasových kalhot. Můžete vyzkoušet například v současnosti velmi módní chinos. Přemýšlejte i o tom, jak budete chtít košili nosit, pokud zastrčenou dovnitř kalhot, musí samozřejmě být dostatečně dlouhá, aby se nevysoukávala, to nikdy nebude vypadat příliš dobře.

Na doplňky pozor, také tady platí, že méně je více. Vhodné v takovémto případě určitě není pokoušet se neformální košili doladit kravatou. Ta svoje místo má výhradně ve spojení se sakem, a tedy v obleku.

12
pixel