Kravaty

množství vyhledaného zboží: 34

Kdy a kde vznikly kravaty?

Kravata toho za sebou má už poměrně hodně, více než tři sta padesát let historie. Na svůj věk ovšem nijak nevypadá, tato dáma je stále v kondici a oplývá šarmem. Původ má v šátcích nošených chorvatskými vojáky, kteří se objevili ve francouzské metropoli za vlády Ludvíka XIII.

Kterou si vybrat a jak ji nosit?

Kravata je v podstatě pánským šperkem, vyrazit do společnosti bez ní je nemyslitelné. Což platí i pro okamžiky, kdy se vám začíná stávat nepohodlnou a přemýšlíte o tom, že byste ji sundali. To za žádných okolností neděláme, jde o nepřípustný prohřešek vůči pravidlům společenského chování.

Kvalitní vázanka je zkrátka vaší osobní vizitkou. Ty nejluxusnější jsou vyrobeny z pravého hedvábí. A jak takovou ozdobu nosit? Uzlů existuje na dvě stovky a uklidníme vás, minimálně pro začátek je opravdu není nutné znát všechny. V zásadě se kravatové uzly dělí na ty velké a drobnější. Po kterém z nich máte sáhnout, o tom rozhodují především vaše proporce. Protože podle nich budete volit i límeček košile, zohledněte rovněž to, aby kravata ladila k němu. Nezbytným základem tak jsou dva či tři uzly. Po uvázání kravaty neopomene každý správný gentleman bedlivě zkontrolovat její délku. Správně to má být ke sponě opasku. Vázání uzlů se nevyplatí podceňovat, je totiž po každém nošení nezbytné je zase rozvázat, abychom si kravatu neponičili.

Jak kravatu kombinovat?

Zatímco o oblecích a o tom, na kterou událost se jaký patří, bývá poměrně jasno, ladění kravat a košilí představuje už takovou pomyslnou módní maturitu. Velmi zjednodušeně bychom mohli uvést, že inverzní uspořádání světlé na tmavém už je nějakou dobu „mimo hru“. Platí to nejen pro bílou, ale také například pro světle modrou košili, kravatu volíme vždy tmavší. Vzorovaná kravata ano či ne? Se zachováním určitých mantinelů se jí určitě není nutné zříkat. Stačí si připamatovat jednoduchou módní zásadu, že bílá dovolí vyniknout prakticky jakékoli další barvě či vzoru. S touto neutrální barvou nebude vyznívat například ani proužkovaná kravata příliš rušivě.

12
pixel