Mikiny

množství vyhledaného zboží: 14

Kdy a kde se začaly nosit mikiny?

Dříme ve vás sportovní duch? Rozhodně pro vaši maličkost neplatí, že kam vás ráno posadí, tam vás také večer najdou? Jste stále v pohybu? Takže potřebujete i oblečení, které s vámi váš aktivně prožitý den zvládne. Pohodlná mikina je naprosto ideální.

Věděli jste, že mikiny mají původ poměrně překvapivý? Jsou jednak podstatně mladší než jejich kolegové svetry. A své předchůdce mají v mnišském odění. V podstatě pradědečky dnešních mikin znali už ve středověku v jižní a střední Evropě. Nejprve bylo toto oblečení objeveno jakožto pracovní oděv, o něco později se do pohodlného kousku zamilovali také ti, kteří inklinovali k hip hopové subkultuře. A nosilo je rovněž mnoho těch, kteří měli tak trochu problémy se zákonem. Pozoruhodné? Řekněme, že spíše praktické: Díky kapuci prostě jen málokdo odhalil vaši identitu.

A obliba mikin se šířila a stále šíří světem. Byť některé postupem času o kapuci tak trochu přišly a vznikly i mikiny bez ní.

Proč jsou stále tak oblíbené?

Což jim ovšem nikterak na zajímavosti neubírá. Ať si tu svou vyberete s potiskem nebo jednobarevnou, skvělé jsou všechny. Pohodlný materiál v podobě bavlny s příměsí dalších vláken zvyšujících poddajnost oděvu umocní to, že se v nich budete cítit naprosto báječně. K tomu přispěje i pohodlný střih. Najdou místo jak v šatníku pánském, tak i dámském, bez omezení věku. Mikiny působí mladistvě a sportovně.

Variantu na zip oceníte i tehdy, pokud už bude venku chladněji a vy se ještě nechcete vzdát nošení triček. Pokud bude potřeba, zkrátka jako druhou vrstvu oblečete ještě mikinu. Zvládne ale být stejně stylovým kouskem i samostatně, podobně jako ta přes hlavu. Hledáte-li univerzální oblečení na všechna roční období, mikina se jím rozhodně stát může. Kvalitní materiál zajišťuje, že ji můžete nosit opravdu často, aniž by vás postupem doby začaly trápit žmolky. Potisk se díky použité technologii nezničí ani během opakovaného praní.

pixel