Svetry

množství vyhledaného zboží: 11

Už nosíte svetr?

Svetry obchází pověst poněkud kontroverzního ražení. Možná i vy jste byli někdy po roztržení balicího papíru pod rozzářeným jehličnanem nuceni rozzářit se neméně a předstírat nadšení nad vlněným čímsi neurčité barvy, motivu i celkového vzezření.

Za našimi hranicemi se s tímto problémem někteří traumatizovaní jedinci vypořádali po svém. Tradici zde mají večírky, jejich účelem je samozřejmě se pobavit, nicméně osazenstvo je svorně oblečeno v těch nejpříšernějších svetrech. Svetry si ovšem tak hrůzyplnou pověst určitě nezaslouží. Dokážeme vám, že naopak stojí za to!

Potrpíte si na jednoduchý uhlazený vzhled? Sáhněte po kousku v neutrální tmavší barvě. Že tohle oblečení rozhodně nemusí být nemoderní dokazují ty v zářivých odstínech. Vneste do šedavého podzimu trochu života. Uvidíte, že se žlutou nebo zelenou vám bude hned v sychravých dnech veselo. Ti nejodvážnější smíchají v duchu trendů hned dva takové tóny. Je ovšem vhodné nezapomínat na jedno ze základních módních pravidel, které velí, že maximem je kombinace tří různých barev.

Proč dát svetru rozhodně šanci?

Moderní svetry se vyznačují střihem, který lichotí postavě i materiálem, u něhož můžeme rozhodně zapomenout na to, že tohle oblečení kdy dokázalo být mimořádně nepříjemné a škrábavé. Zahřejí vás a zároveň se postarají o pohodlné nošení. O komfort vás rozhodně neoberou ani tehdy, pokud potřebujete vypadat elegantně. Funkční i praktické oblečení, to není nesplnitelné přání.

A jak je nosit? Bavlněné svetry lze naprosto ideálně kombinovat rovněž s košilí. S jejím límečkem můžete v takovéto situaci naložit ryze dle svého vkusu. Etiketa je v této otázce benevolentní a pravidla povolují nosit límeček jak zastrčený, tak i přes svetr. Volba kulatého nebo véčkového výstřihu opět závisí jen na vás. První varianta je prakticky nejoblíbenější a lze ji oblékat i v kombinaci s kravatou a sakem. Naproti tomu klasický kulatý výstřih je starší a původně takovéto svetry nosili rybáři. Ty se naopak uplatňují v kombinaci s polokošilí, k neformálním kalhotám a přes ně smíte obléci sportovní sako.

pixel