Polo trička

množství vyhledaného zboží: 8

Kde se poprvé objevila polotrika a proč jsou tak populární?

Původně sportovní oblečení si našlo rychle cestu i do šatníku „běžných“ mužů, a to i těch z vyšších společenských vrstev. Trička s límečkem totiž zprvu nosili hráči tenisu. Název jim ovšem paradoxně dal jiný sport, a to pólo, aktivita, kde proti sobě stojí dva týmy hráčů na koních.

Jde v podstatě o takový mezistupeň mezi klasickým tričkem a košilí. Proto se jim někdy říká i polokošile. Ostatně, to byl i důvod jejich vzniku, vzít z obou kusů jejich výhody. Z trička pohodlí a z košile její elegantní vzhled. A z tohoto spojení můžete těžit dodnes. Polotrika jsou ideální městskou módou. Dá se zkombinovat ležérně jak s klasickými džínami, tady volte jednoduché v nadčasovém tmavě modrém provedení, tak je posunout k o něco sofistikovanějšímu vyznění jinými nedžínovými kalhotami.

Jak je nosit a čemu se vyhnout?

Určitě tedy nejsou přísně formálním kouskem a dress code společenských akcí nebo zaměstnání nevyhovují. Tam, kde vás nesvazují přísná pravidla, ale chcete si sami dopřát dávku elegance, jsou nicméně polotrika vynikající volbou.

Jak s polotrikem naložit v případě zasoukání do kalhot? V tomto bodě se veřejnost dělí na dva nesmiřitelné tábory zastávající naprosto opačné názory. Nicméně původní myšlenka zní pro nošení dovnitř kalhot, což polotriko posouvá k formálnějšímu vyznění, podobně jako u košil. Proto také mívají prodloužený zadní díl. Košile to ovšem stále není, nemá vyztužený límeček, tedy se tento ani nenosí cíleně zdvižený. A ještě jeden drobný detail by vám mohl image pravého gentlemana pokazit, pokud na něj nebudete pamatovat: Poslední knoflíček se vždy zapíná.

V neposlední řadě je rozhodně nutné si vybrat adekvátní velikost. Polotriko nesmí být příliš krátké, nemělo by svého nositele nikde obepínat, což platí především pro rukávy, jejich lemy se velmi rády zařezávají. Ale na druhou stranu nepůsobí moc dobrým dojmem, je-li příliš volné, nejde o ryze sportovní oblečení.

pixel